poniedziałek, 3 lutego 2014

Wykorzystuj czas

Witajcie!

Z racji tego, że raz żyjemy na owym świecie, warto wykorzystywać każdą chwilę na naukę, bo człowiek wiecznie się uczy. Znajome nieprawdaż? Lecz różne przypadki chodzą po świecie; w tym profesorowie co ciągle pieprzą o jednym i tym samym gdyż człowiek sam nie wie co gada, to to nie jest fajne ale cóż, szkoła szkołą, swoje trzeba odbębnić. Więc zamiast bezużytecznie wykorzystywać czas postanowiłem przeczytać pare książek Historycznych by poszerzać swoją wiedzę w Ruchu rekonstrukcyjnym :) po krótce opowiem o każdej z nich:

- 1) ,,Wielka Wyprawa Księcia Racibora`` - Artura Szrejtera. Bardzo ciekawy egzemplarz, czytałem z zaciekawieniem i o dziwo szybko ją skończyłem :) Opowiada o Wyprawie w XII wieku Księcia Racibora na Konungahelę - w owych czasach bardzo ważne i prestiżowe miasto Skandynawów. Autor stara się bazować na Sadze o Magnusie Ślepym i Haraldzie Słudze Bożym, sagnamada Snorriego Sturlusona. Książka pisana fachowo stanowiąca obiektywną relacje ataku mocarnych Słowian na Skandywawów. Pasjonatom historii gorąco Polecam!! Powinna być obowiązkową lekturą dla wojów Słowiańskich, że My też panowaliśmy nad Bałtykiem w X-XII wieku.

-2)  ,,Słowianie Połabscy``- Jerzego Strzelczyka - Opisująca najdalej na zachód wysunięty odłam Słowiańszczyzny Zachodniej. Książka opisuje politykę, zakres działań oraz ostateczne przyłączenie Połabia do ziem cesarstwa i księstwa Duńskiego - aktualnie czytam ale ksiązka rokuje pozytywnie więc polecę również.

-3)  ,,Czy wikingowie stworzyli Polskę?`` - Zdzisława Skroka - hipotetyczna książka, Autor stara się nam przybliżyć hipotezę, że Mieszko I mógł być z Gotlandii i utworzyć silne państwo, wraz z jego armią Skandywawów , na terytorium Polski - owa książka czeka w kolejce ale może być ciekawa :>

To tak po krótce. Wracam do lektury i polecam ! Wszystkie książki nabyłem w empiku i koszt nie sięga powyżej 50 zł za każdą.

Trzymajcie się ciepło!

Sława!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz