sobota, 13 kwietnia 2013

Pierwszy Grzmot

Witajcie moi mili :)

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień nowego roku:) Odezwał się Perun, może nie aż tak mocno jakbym osądzał ale jednak :) Mocy przybywaj

Poniżej macie zdjęcie Świętowita Wolińskiego :)

Jak uda się znaleść w piwnicy mały pucek drewna to spróbuję wyrzeźbić własnego na motywie wolińskiego :P.

Co dla Reko:  Pierwszym krokiem Początkującego powinno być wybranie czasu i miejsca którą osobę będzie się przedstawiało. Tutaj polecam powertować parę książek specjalistycznych lub bardziej obeznanych ludzi: Przykładem jeżeli chcesz odtwarzać Słowiania: Mamy parę regionów: Polanie - Poznań, Gniezno Kruszwica,  Wiślanie - Kraków, Lędzianie - Okolice Sandomierza,    Mazowszanie - Liw, Błonie, Pułtusk - dzisiejsze mazowsze,  Pomorzanie - Tutaj jest prośćiej bo Dzisiejsze Pomorze i Zachodnio pomorskie,  Ślężanie - Wrocław, 
To dobra podstawa aby było wiadomo jakie znaleziska mamy odtwarzać i takie tam. Sam osobiście jestem teorii handlu i wymiany towarów :) - Własnym przykładem: Odtwarzam Wczesnego Woja z Pomorza okolic Gdańska - w Portach rozwijał się handel z Północnymi Nordami - wikingami i obok niedaleko Prusy i Waregowie. Wielkie przenikanie się kultur a więc jako słowianin tamtych rejonów bez problemu mogę latać w Okularze i władać normańskim mieczem czy Langsaxem bo przecież tamte przedmioty były porządane a i podczas bitew gineli nawet najmężniejsi a grabież łupów była codziennością :)

W Razie jakiś problemów z wyborem piszcie śmiało. Nikt nie jest nieomylny jedynie staram się uzasadnić mój punkt myślenia :)

Jutro jak znajdę chwilkę czasu pokażę, z przedmiotów od czego powinniśmy zacząć i postaram się ukazać wam parę źródeł, gdyż większości zaczynających wojów - jak i mnie - nie przyniósł problem hełm czy tarcza ale ... Buty :D tak Buty. W najbliższym temacie omówimy sprawę butów :)

Dzięki za wyświetlenia !! :)
Sława!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz